| TECHNICAL DETAILS | |
| Brand | ASUS |
| Series | ASUS Vivo AiO V222FAK-BA021WS |
| Colour | White |
| FormFactor | ASUS All In One Desktop |
| Operating System | Windows 11 Home – ASUS recommends Windows 11 Pro for business |
| Processor | 10th Gen, Intel Core i3-10110U Processor 2.1 GHz (4M Cache, up to 4.1 GHz Turbo Boost, 2 cores) |
| Graphics | Intel UHD Graphics for 10th Gen Intel Processors |
| Display | 21.5-inch |
| FHD LCD | |
| Brightness-250nits | |
| FHD (1920 x 1080) 16:9 | |
| Anti-Glare Display | |
| sRGB: 100% | |
| Screen-to-body ratio – 87% | |
| Memory | 8GB DDR4 SO-DIMM RAM |
| upto 32GB using 2x DDR4 SO-DIMM slot | |
| Storage | 1TB SATA 5400RPM 2.5″ HDD |
| 1x M.2 2280 SSD slot | |
| Software | Office Home and Student 2021 included |
| Camera | 720p HD Front-facing camera |
| 1x Kensington lock | |
| 1x 3.5mm combo audio jack | |
| 1x 3.5mm combo audio jack | |
| 1x USB 2.0 Type-A | |
| 1x Kensington lock | |
| 1x USB 2.0 Type-A | |
| Keyboard and Mouse | Wireless golden keyboard Wireless optical mouse |
| Lan | Realtek RTL8111H 10/100/1000 GbE |
| Voice | with Cortana voice-recognition support |
| Audio | Built-in array microphone |
| Built-in speakers | |
| SonicMaster | |
| Network and Communication | Wi-Fi 5(802.11ac) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.1 Wireless Card |
| Power Supply | ø5.5, 90W AC Adapter, Output: 19V DC, 4.74A, 90W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Security | HDD User Password Protection and Security |
| BIOS Booting User Password Protection | |
| McAfee LiveSafe™ 30-day trial | |
| Kensington Security Slot™(7x 3mm) | |
| Weight | 04.80 kg (10.58 lbs) |
| MyASUS | Splendid |
| Tru2Life | |
| Function key lock | |
| Link to MyASUS | |
| Dimensions LxWxH | 48.9 x 38.7 x 5.1 ~ 16.4 cm (19.25″ x 15.24″ x 2.01″ ~ 6.46″) |
ASUS, ASUS All in One Pcs
ASUS Vivo AiO V222FAK-BA021WS
₹28,990.00
V222FAK-BA021WS – 21.5″ / FHD / – / HD Cam / Intel / i3-10110U / UMA / – / 8GB / 1TB 54R / WIN11 / H&S / McAfee AV 1Y / 90W / BT5.0 / Wi-Fi 5 / WL Zen GOLD KB+WL Mouse / Black / 1Y
- 21.5″ FHD – HD Cam
- Intel i3-10110U UMA
- 8GB
- 1TB 54R
- WIN11
- H&S
- McAfee AV 1Y
- 90W
- BT5.0 Wi-Fi 5
- WL Zen GOLD KB+WL Mouse
- Black
- 1Year Warranty
Availability: 1 in stock
| Weight | 048010.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48.9 × 38.7 × 5116.4 cm |
| DIsplay | 21.5" FHD – HD Cam |
| Processor | Intel i3-10110U UMA |
| Ram | 8GB Ram |
| Storage | 1TB 54R |
| Operating Systems | WIN11 Home |
| Software | MS Office H&S |
| Antivirus | McAfee AV 1Y |
| Battery | 90W |
| Networking | BT5.0 Wi-Fi 5 |
| Keyboard & Mouse | WL Zen GOLD KB+WL Mouse |
| Color | Black |
| Warranty | 1Year |















Reviews
There are no reviews yet.