| TECHNICAL DETAILS | |
| Brand | ASUS |
| Series | ASUS Vivo AiO V222 V222FAK-BA008WS |
| Colour | White |
| FormFactor | ASUS All In One Desktop |
| Operating System | Windows 11 Home – ASUS recommends Windows 11 Pro for business |
| Processor | Intel® Core™ i3-10110U Processor 2.1 GHz (4M Cache, up to 4.1 GHz, 2 cores) |
| Graphics | Intel® UHD Graphics for 10th Gen Intel® Processors |
| Display | 21.5-inch |
| FHD LCD | |
| Brightness-250nits | |
| FHD (1920 x 1080) 16:9 | |
| Anti-Glare Display | |
| sRGB: 100% | |
| Screen-to-body ratio – 87% | |
| Memory | 4GB DDR4 SO-DIMM |
| 2x DDR4 SO-DIMM slot | |
| Storage | 1TB SATA 5400RPM 2.5″ HDD |
| 1x 2.5″ 7mm SATA slot 1x M.2 2280 SSD slot |
|
| Software | Office Home and Student 2021 included |
| Camera | 720p HD camera |
| 1x Kensington lock | |
| 1x 3.5mm combo audio jack | |
| 1x 3.5mm combo audio jack | |
| 1x USB 2.0 Type-A | |
| 1x Kensington lock | |
| 1x USB 2.0 Type-A | |
| Keyboard and Mouse | Wireless silver white keyboard Wireless optical mouse |
| Lan | Realtek RTL8111H 10/100/1000 GbE |
| Voice | with Cortana voice-recognition support |
| Audio | Built-in array microphone |
| Built-in speakers | |
| SonicMaster | |
| Network and Communication | Wi-Fi 5(802.11ac) (Dual band) 1*1 + Bluetooth® 5.1 Wireless Card |
| Power Supply | ø5.5, 90W AC Adapter, Output: 19V DC, 4.74A, 90W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Security | HDD User Password Protection and Security |
| BIOS Booting User Password Protection | |
| McAfee LiveSafe™ 30-day trial | |
| Kensington Security Slot™(7x 3mm) | |
| Weight | 04.84 kg (10.67 lbs) |
| MyASUS | Splendid |
| Tru2Life | |
| Function key lock | |
| Link to MyASUS | |
| Dimensions LxWxH | 49.3 x 39.5 x 1.3 ~ 16.5 cm (19.41″ x 15.55″ x 0.51″ ~ 6.50″) |
ASUS, ASUS All in One Pcs, Uncategorized
ASUS Vivo AiO V222 V222FAK-BA008WS
₹28,990.00
V222FAK-BA008WS – 21.5″ / FHD / – / HD Cam / Intel / i3-10110U / UMA / – / 4GB / 1TB 54R / WIN11 / H&S / 90W / BT5.0 / Wi-Fi 5 / WL Zen GOLD KB+WL Mouse / Black / 1Y
- 21.5″ FHD – HD Cam
- Intel i3-10110U UMA
- 4GB
- 1TB 54R
- WIN11
- H&S
- 90W
- BT5.0 Wi-Fi 5
- WL Zen GOLD KB+WL Mouse
- Black
- 1Y Warranty
Availability: 1 in stock
| Weight | 048410.67 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49.3 × 39.5 × 1316.5 cm |
| Display | 21.5" FHD – HD Cam |
| Processor | Intel i3-10110U UMA |
| Ram | 4GB |
| Storage | 1TB 54R |
| Operating systems | WIN11 H&S / 90W / BT5.0 / Wi-Fi 5 / WL Zen GOLD KB+WL Mouse / Black / 1Y |
| Software | MS Office H&S |
| Battery | 90W |
| Networking | BT5.0 Wi-Fi 5 |
| Keyboard & Mouse | WL Zen GOLD KB+WL Mouse |
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year |











Reviews
There are no reviews yet.