| TECHNICAL DETAILS | |
| Brand | ASUS |
| Series | ASUS Vivo AIO M3402WFA-KBA016WS |
| Colour | Black |
| FormFactor | ASUS All In One Desktop |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | 7000 Series, AMD Ryzen 3 7320U Mobile Processor (4-core/8-thread, 2 MB cache, up to 4.1 GHz Max Boost) |
| Graphics | AMD Radeon Graphics |
| Display | 23.8-inch |
| FHD LCD | |
| Brightness-250nits | |
| 1920 x 1080 | |
| Anti-Glare Display | |
| sRGB: 100% | |
| Screen-to-body ratio – 88% | |
| Memory | 8GB LPDDR5 on board |
| NA | |
| Storage | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD || Without HDD |
| NA | |
| Software | Microsoft Office Home & Student 2021 |
| Camera | 720p HD camera |
| Ports | Back I/O Port: 1x USB 2.0 Type-A |
| 1x HDMI in 1.4 | |
| 1x HDMI out 1.4 | |
| 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C | |
| 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A | |
| Keyboard and Mouse | Wireless grey keyboard Wireless optical mouse |
| LAN | Realtek RTL8111H 10/100/1000 GbE |
| Voice | with Cortana voice-recognition support |
| Audio | Built-in speakers |
| Built-in array microphone | |
| SonicMaster | |
| Network and Communication | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card |
| Power Supply | ø4.5, 90W AC Adapter, Output: 19V DC, 4.74A, 90W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Security | BIOS Booting User Password Protection |
| HDD User Password Protection and Security | |
| McAfee LiveSafe™ 30-day trial | |
| Kensington Security Slot™ | |
| Weight | 5.40 kg |
| MyASUS | Splendid |
| Tru2Life | |
| Function key lock | |
| Link to MyASUS | |
| Dimensions LxWxH | 52.9 x 42.3 x 1.5 ~ 16.5 cm (20.83″ x 16.65″ x 0.59″ ~ 6.50″) |
ASUS, ASUS All in One Pcs
ASUS Vivo AIO M3402WFA-KBA016WS
₹41,990.00
M3402WFA-KBA016WS – 23.8″ / FHD / – / HD Cam / AMD / R3-7320U / UMA / – / 8GB / 512 PCIE SSD / WIN11 / McAfee AV 1Y / 90W / BT5.0 / Wi-Fi 6 / WL Zen GOLD KB+WL Mouse / Black / 1Y
- 23.8″ FHD – HD Cam AMD
- R3-7320U UMA
- 8GB
- 512 PCIE SSD
- WIN11
- McAfee AV 1Y
- 90W
- BT5.0 Wi-Fi 6
- WL Zen GOLD KB+WL Mouse
- Black
- 1Y Warranty
Availability: 1 in stock
| Weight | 5.40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52.9 × 42.3 × 1516.5 cm |
| Display | 23.8" FHD – HD Cam |
| Processor | AMD R3-7320U UMA |
| Ram | 8GB |
| Storage | 512 PCIE SSD |
| Operating systems | WIN11 |
| Antivirus | McAfee AV 1Y |
| Battery | 90W |
| Networking | BT5.0 Wi-Fi 6 |
| Keyboard & Mouse | WL Zen GOLD KB+WL Mouse |
| Color | Black |










Reviews
There are no reviews yet.