| TECHNICAL DETAILS | |
| Brand | ASUS |
| Series | ASUS AiO A5 A5402WVAT-BA007WS |
| Colour | Black |
| FormFactor | ASUS All In One Desktop |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | 13th Gen, Intel Core i5-1340P Processor having base speed of 1.9GHz and 12M Cache (12 cores) |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display | 23.8-inch Touch screen |
| FHD LCD | |
| Brightness-250nits | |
| 1920 x 1080 | |
| Anti-Glare Display | |
| sRGB: 100% | |
| Screen-to-body ratio – 88% | |
| Memory | 16GB DDR4 SO-DIMM RAM |
| 2x DDR4 SO-DIMM slots | |
| Storage | 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD || Without HDD |
| using 2x M.2 2280 SSD slot | |
| Software | Microsoft Office |
| Camera | 720p HD camera with IR function to support Windows Hello |
| Ports | Side I/O Port: 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C | |
| 1x Thunderbolt 4 supports display / power delivery | |
| 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A | |
| Back I/O Port: 2x USB 2.0 Type-A | |
| Keyboard and Mouse | Wireless grey keyboard Wireless optical mouse |
| LAN | Realtek RTL8111H 10/100/1000 GbE |
| Voice | with Cortana voice-recognition support |
| Audio | Built-in array microphone |
| Built-in speakers | |
| Network and Communication | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card |
| Power Supply | ø4.5, 120W AC Adapter, Output: 20V DC, 6.0A, 120W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Security | Kensington Security Slot™ |
| BIOS Booting User Password Protection | |
| Weight | 7.20 kg (15.43 lbs) |
| MyASUS | Splendid |
| Tru2Life | |
| Function key lock | |
| Link to MyASUS | |
| Dimensions LxWxH | 54.1 x 42.6 x 5.7 ~ 20.1 cm |
ASUS, ASUS All in One Pcs
ASUS AiO A5 A5402WVAT-BA007WS
₹89,990.00
A5402WVAT-BA007WS – 23.8″ / FHD / Touch, adjustable height / HD Cam / Intel / i5-1340P / UMA / / 16GB / 512 PCIE SSD / WIN11 / H&S / McAfee AV 1Y / / BT5.2 / Wi-Fi 6 / WL Zen GOLD KB+WL Mouse / Black / 1Y
- 23.8″ FHD Touch, adjustable height HD Cam
- Intel i5-1340P UMA
- 16GB
- 512 PCIE SSD
- WIN11
- H&S
- McAfee AV 1Y
- BT5.2 Wi-Fi 6
- WL Zen GOLD KB+WL Mouse
- Black
- 1Y warranty
Availability: 1 in stock
| Weight | 72015.43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 54.1 × 42.6 × 5720.1 cm |
| Display | 23.8" / FHD / Touch, adjustable height / HD Cam |
| Processor | Intel / i5-1340P / UMA / |
| Ram | 16GB |
| Storage | 512 PCIE SSD |
| Operating systems | WIN11 |
| Software | MS Office H&S McAfee AV 1Y / / BT5.2 / Wi-Fi 6 / WL Zen GOLD KB+WL Mouse / Black / 1Y |
| Antivirus | McAfee AV 1Y |
| Networking | BT5.2 / Wi-Fi 6 |
| Keyboard and Mouse | WL Zen GOLD KB+WL Mouse |
| Color | Black |















Reviews
There are no reviews yet.